Mastercam autorizētais izplatītājs – uzņēmums COLLA ir apkopojis savas 2016. gada darbības rezultātus. Mastercam licenču pārdošanas apjoms salīdzinājumā ar 2015. gadu ir pieaudzis par 7%. (Salīdzinājumam: Mastercam izstrādātāja firmas CNC Software pārdošanas apjoms ir pieaudzis par 5.7%, kopējais CAM sistēmu tirgus pieaugums pasaulē ir 3.2%). Salīdzinot šos datus, varam droši konstatēt, ka mūsu pārstāvniecības teritorijā sasniegtais pārdošanas apjomu pieaugums ir vairāk kā 2 reizes lielāks par pieaugumu pasaules CAM sistēmu tirgū.

Uzņēmuma COLLA produkta un tā tehniskā atbalsta (Maintenance) pārdošanas apjoms 2016.gadā, salīdzinājumā ar vairākiem simtiem citu Mastercam izplatītāju pasaulē, ārpus ASV teritorijas, ir ļāvis mums ierindoties reitinga tabulas augstajā 27. vietā. Patiesībā šis rezultāts ir salīdzinoši pieticīgs, ja ievēro mūsu apkalpošanā esošo valstu teritoriju platību, taču vienlaicīgi arī būtisks, ja ievēro teritorijā esošo valstu – Baltijas valstis, NVS un Krievijas zemo kopproduktu uz iedzīvotāju (IKP), reālo industriālo uzņēmumu maksātspēju, konkurenci, ka arī Krievijā ieviesto importa aizvietošanas politiku, kas ir attiecināma arī uz CAM sistēmām. Zīmīgs ir fakts, ka mums Mastercam izplatītāju reitingā ir izdevies apsteigt abus Ķīnas izplatītājus, kā arī Izraēlas un Brazīlijas kolēģus, ar kuriem mēs vēsturiski “cīnāmies” par labākiem sasniegumiem.

Pasaules Top 50 reitingā izglītības sfērā COLLA ir ieņēmusi godpilno 8. vietu, palaižot pa priekšu Honkongas, Kanādas, Japānas (divus), Dienvidkorejas, Taivānas un Indijas izplatītājus. Šādā pašā reitingā saistībā ar mācību iestādēm Eiropā,  COLLA ir ieņēmusi 1. vietu un kļuvusi par līderi pārdošanas apjomu ziņā. Saistībā ar šādiem sasniegumiem gribētos īpaši minēt uzņēmumu DMG MORI Rus, kas 2015. gada sākumā kļuva par COLLA partneri. Abas kompānijas aktīvi līdzdarbojas pasaules un Krievijas profesionālās jaunatnes kustībā WorldSkills. Abas kompānijas apvienoja savas iespējas, lai finansiāli izdevīgi piegādātu mācību iestādēm modernus darba galdus ar CNC vadību,  CAM sistēmas Mastercam un labāko pasaules pieredzi apstrādes programmēšanā, veica ekspertu, treneru, pasniedzēju apmācību un sagatavošanu, kā arī sniedza plašu profesionālo atbalstu jauno virpotāju un frēzētāju sacensībās un nacionālo komandu sagatavošanā dalībai Eiropas un Pasaules mēroga sacensībām.

Kā teicamu un zīmīgu faktu var minēt būtisku klientu skaita pieaugumu pēdējos divos gados. Ja 2015. gadā mūsu klientu datu bāze palielinājās par 29 organizācijām, tad 2016. gadā tā palielinājās vēl par 37 uzņēmumiem. Šis fakts apliecina populārās CAM sistēmas Mastercam tirgus pozīciju nostiprināšanos Baltijas valstīs, NVS un Krievijā. Savukārt CAM sistēmas Mastercam masveida iekļaušana universitāšu, koledžu, tehnikumu un tehnisko skolu mācību programmās ne tikai nodrošina jaunajiem speciālistiem modernu tehnoloģiju apgūšanu, bet arī pašas CAM sistēmas Mastercam popularitātes pieauguma turpināšanos.

Menu