Par kompāniju grupu COLLA

CNC Software un kompāniju grupas COLLA speciālistu apvienotā komanda Mastercam kompetenču atbalstam WorldSkills čempionātos

COLLA svin 25 gadu jubileju kopā ar Mastercam!

Latvijas uzņēmums Colla, SIA piegādā CAD/CAM sistēmu Mastercam jebkuras sarežģītības detaļu apstrādes programmēšanai darbam ar CNC darbgaldiem un apstrādes centriem, kā arī CAM sistēmu Robotmaster – industriālo robotu – manipulatoru Off-line  programmēšanai.

Pastāvīgs pieprasījums ir arī atsevišķiem produktiem, sistēmām un risinājumiem, kurus mūsu uzņēmums piegādā ar zīmolu CIMCO, īpaši sarežģīti postprocesori,  vadības programmu redaktori un apstrādes procesa simulatori, kā arī DNC sistēmu un CNC iekārtu uzraudzības/monitoringa komponentēm.

Nozīmīga vieta uzņēmuma risinājumu portfelī ir elektrotehniskā un elektroautomātikas CAD projektēšanas sistēma PC|SCHEMATIC.

Colla, SIA ir šo produktu un sistēmu pilnvarots izplatītājs vai pārstāvis. Uzņēmuma speciālisti nodrošina visus nepieciešamos pakalpojumus, kas saistīti ar šo produktu un sistēmu ieviešanu, efektīvu lietošanu, konsultācijām, apmācību (ieskaitot atbilstoši WorldSkills standartiem), postprocesoru izstrādi un produktu tehnisko atbalstu.

Colla, SIA ir privāts uzņēmums, kas dibināts 1992. gadā. Tās dibinātāji ir Valsts uzņēmuma VEFInt vadošie speciālisti. Savukārt, par uzņēmumu VEFint tika pārveidota Rīgas ražošanas apvienības VEF Automatizētās Projektēšanas apakšnodaļa, kuras uzdevums bija nodrošināt datorizēto tehnoloģiju ieviešanu ražošanas un produkcijas izstrādes procesos. Līdz ar to, Colla, SIA ir uzkrājusi pieredzi par datorizēto tehnoloģiju attīstību, kā arī ieviešanu ražošanas un produkcijas izstrādes procesos sākot no pagājušā gadsimta septiņdesmitiem gadiem.

Kopš 2004. gada Colla grupas sastāvā ir arī meitas uzņēmums Baltic PLM Solutions, kurš specializējas darbam tikai ar Siemens programmatūras CAD/CAM/CAE/PLM produktiem un risinājumiem. 2000. gadā Colla, SIA izveidoja populāro PLM nozares žurnālu CAD/CAM/CAE Observer.

Darbs dara darītāju – 2019

 Mastercam uzņēmējdarbības pārskats Baltijas valstīs, Krievijā, Ukrainā un Baltkrievijā

 

  Apkopojot Kompāniju grupas COLLA aktivitātes 2019. gadā uzskatām, ka nepieciešams uzsvērt sekojošo:

  • gada oktobrī ir pagājuši 10 gadi kopš mūsu meitas uzņēmuma ООО “ЦОЛЛА” ar galveno ofisu Maskavā dibināšanas;
  • Ir vērojams jauno klientu skaita pieaugums pēdējos 5 gados. Mastercam jaunu klientu skaits 2015. gadā palielinājās par 29 uzņēmumiem, 2016. – par 37, 2017. – par 34, 2018. – par 46, – vēl par 46;
  • Daudzi ilggadējie Mastercam lietotāji, izmantojot šīs CAM sistēmas plašās iespējas, ir sasnieguši izcilus rezultātus ražošanas kvalitātes paaugstināšanā un savu uzņēmumu produktivitātes palielināšanā;
  • Uzņēmumi, kuri lieto Mastercam novecojušas versijas, mērķtiecīgi cenšas rast iespēju atjaunināt programmu nodrošinājumu un saņemt maksas Tehnisko Atbalstu (Maintenance);
  • Vērojams būtisks ieņēmumu daļas pieaugums no MastercamTehniskā Atbalsta (Maintenance)  pārdošanas, kas liecina par uzņēmēju sapratni, ka viņu speciālistiem ir nepieciešams augsti profesionāls tehniskais atbalsts.
  • Būtisks ir ieņēmumu pieaugums no Mastercam komplektiem, kas paredzēti 5 asu (Mill 3D + Multi axis) apstrādei un sarežģītai Virpošanas-Frēzēšanas (Mill-Turn) apstrādei. Tas nozīme, ka uzņēmumi savās ražotnēs ir sākuši pāriet uz daudz sarežģītākiem CNC darba galdiem,
  • Daudzkārt ir palielinājusies Mastercam klātbūtne un, līdz ar to, izmantošana mācību procesos izglītības iestādēs, par ko liecina daudzie mācību iestāžu pieprasījumi pēc Mastercam Educational Suite (Mastercam programmatūras komplekts mācību iestādēm).
  1. gadā Kompāniju Grupai COLLA ir izdevies sasniegt rekordlielu ieņēmumu pieaugumu – 22%.

Pasaules reitingā, pēc ieņēmumu apjoma no komerciālo licenču un Tehniskā atbalsta pakalpojumu (Maintenance) pārdošanas, COLLA 2019. gadā ieņēma 23. vietu pasaulē un 11. vietu Eiropā starp Mastercam starptautiskajiem izplatītājiem, kuri darbojas ārpus ASV teritorijas.

Mastercam labāko starptautisko izplatītāju, kuri veic piegādi izglītības iestādēm, Top-50 sarakstā Kompāniju grupa COLLA 2019. gadā ir ieņēmusi 7. vietu pasaulē, piekāpjoties tikai Ķīnas, Japānas, Indijas, Kanādas, Korejas un atkal Japānas pārstāvjiem, un 1. vietu Eiropā.

Protams, jāslavē arī mūsu dīleri – darījumu partneri Baltijas valstīs, Baltkrievijā, Ukrainā un Krievijā par viņu ieguldījumu mūsu panākumos pasaules reitingos. Tie, pirmkārt, ir: kompānija “Abplanalp Engineering” – “HAAS” darbagaldu pārdevējs iepriekš minētajās valstīs, un kompānija “DMG MORI Russia”, kura kļuva par Kompāniju grupas COLLA partneri 2015. gada sākumā.

Mūsu panākumi un mūsu darījumu partneru ieguldījums 2019. gadā turpina stiprināt Mastercam sistēmas pozīcijas Baltijas valstu, Krievijas, Ukrainas un Baltkrievijas tirgos. Mastercam masveida iekļaušana universitāšu, koledžu, tehnikumu un tehnisko skolu mācību programmās veido labus priekšnosacījumus šīs populārās CAM-sistēmas panākumiem nākotnē.

Menu