Par kompāniju grupu COLLA

CNC Software un kompāniju grupas COLLA speciālistu apvienotā komanda Mastercam kompetenču atbalstam WorldSkills čempionātos

COLLA, SIA svin savu 30 gadu jubileju!

2022. gads ir kļuvis par nozīmīgu pavērsienu uzņēmuma COLLA, SIA biznesa vēsturē. Mēs, galvenokārt, esam pazīstami kā CAD/CAM sistēmas Mastercam autorizētais izplatītājs. Tieši pirms 30 gadiem Rīgā tika dibināts mūsu uzņēmums, un, jāatzīst, ka visā šajā notikumiem bagāta laikā mums ar kolēģiem ne reizi nav bijusi vēlme pamest iesākto darbu. Visus 30 gadus mēs esam rūpējušies par savu un klientu labklājību, kā arī par mūsu uzņēmuma reputāciju un atpazīstamību.

Savas 30 darbības gados COLLA, SIA  labo darbu un sasniegumu sarakstā es iekļautu pasaulē populārākās CAM sistēmas Mastercam un ar to saistīto zīmolu (CIMCO, Robotmaster u.c.) pieejamību mūsu platuma grādos, un, pats svarīgākais, šo produktu neatlaidīgu virzīšanu vietējā CAM risinājumu tirgū, to aktīvu popularizēšanu rūpniecībā un profesionālajā izglītībā.

Jāatzīst, ka sistēmas Mastercam atpazīstamību un panākumus vietējā CAM tirgū veicināja ne tikai uzņēmuma COLLA, SIA speciālistu komandas neatlaidība un pūles, bet arī paša produkta izcilās īpašības. Minēšu dažas no tām: bagāts funkciju klāsts, universāla dažādiem pielietojumiem, daudzpusīga lietošanā, ērts interfeiss, kas padara sistēmu viegli apgūstamu un lietojamu, kā arī saprātīgas cenas. Mēs vienmēr esam rūpējušies par kvalitatīva tehniskā atbalsta sniegšanu Mastercam lietotājiem.

Jāuzsver arī mūsu reģionālo partneru un izplatītāju loma Mastercam popularizēšanā vietējos tirgos. Tie, pirmkārt, ir darbagaldu/robotu pārdevēji un instrumentu piegādātāji kas pārstāv šādus brendus: DMG MORI, HAAS, DN Solutions (Doosan), OKUMA, Yaskawa Motoman, Sandvik Coromant, Seco Tools un citi.

2015. gadā COLLA kļuva par WorldSkills reģionālo partneri un oficiālu Mastercam piegādātāju izglītības iestādēm, kuras piedalās šajā jauniešu starptautiskajā profesionālās meistarības konkursā (CNC Milling, CNC Turning kompetencēs).

Tas ​​būtiski uzlaboja mūsu uzņēmuma pozīciju Mastercam izplatītāju starptautiskajā reitingā. Līdz ar to, jau 2016. gadā Eiropas labāko Mastercam pārdevēju sacensībā COLLA, SIA ieņēma 1. vietu, kategorijā “Piegādes izglītības nozarei”, kļūstot par absolūtu līderi. Mūsu uzņēmums saglabā šo vadošo pozīciju Eiropā līdz pat 2021. pārskata gadam.

Šobrīd mūsu apkalpotajā teritorijā aptuveni 500 uzņēmumiem un izglītības iestādēm ir divi tūkstoši Mastercam aktīvo CAD/CAM licenču, kas mūs īpaši iedvesmo un vieš pārliecību par nākotni.

Lielo labo darbu sarakstā noteikti ir jāpiemin mūsu uzņēmuma ilggadēji radoši, tehniski un finansiāli atbalstīto, 2000. gadā dibināto PLM žurnālu “CAD/CAM/CAE Observer”,  kas pēdējos 20 gadus ir greznojis mūsu biznesu kā dimants kronī.

Mūsu uzņēmuma 30. gadadienā mēs izsakām sirsnīgu pateicību CNC Software/Mastercam un visiem mūsu partneriem par ilggadējo auglīgo sadarbību ar mums, kā arī visiem Mastercam lietotājiem mūsu teritorijā par viņu uzticību Mastercam un lojalitāti uzņēmumam COLLA, SIA – šīs brīnišķīgās CAM/CAD sistēmas piegādātājam un ieviesējam.

Jurijs Suhanovs
Valdes priekšsēdētājs
COLLA SIA

COLLA Team celebrating 2019 New Year

WorldSkills Abu Dhabi 2017: Meghan West, President of CNC Software, her Mastercam Team and Aleksandra Suhanova (COLLA)

Ivo Lipste and Aleksandra Suhanova (COLLA) at Mastercam 2019 Reseller Conference with Dave Boucher, Sandy Moffat and Mike Nicholson (CNC Software)

Meghan West, President of CNC Software, with Aleksandra Suhanova, Ivo Lipste (COLLA) and Gene D. Welti (CNC Software)

COLLA at Tech Industry 2019: Ivo Lipste, Aleksandra Suhanova, Alex Borts, Kirill Suhanov

Aleksandra Suhanova (COLLA) with Doug Nemeth and Sandy Moffat from CNC Software (2017)

COLLA & CAD/CAM/CAE Observer Team celebrating Observer 10th Anniversary (2010)

Steve Bertrand and Dave Conigliaro (CNC Software) visiting COLLA headquarter office in Riga, Latvia in 2010

COLLA svin 25 gadu jubileju kopā ar Mastercam!

Latvijas uzņēmums Colla, SIA piegādā CAD/CAM sistēmu Mastercam jebkuras sarežģītības detaļu apstrādes programmēšanai darbam ar CNC darbgaldiem un apstrādes centriem, kā arī CAM sistēmu Robotmaster – industriālo robotu – manipulatoru Off-line  programmēšanai.

Pastāvīgs pieprasījums ir arī atsevišķiem produktiem, sistēmām un risinājumiem, kurus mūsu uzņēmums piegādā ar zīmolu CIMCO, īpaši sarežģīti postprocesori,  vadības programmu redaktori un apstrādes procesa simulatori, kā arī DNC sistēmu un CNC iekārtu uzraudzības/monitoringa komponentēm.

Nozīmīga vieta uzņēmuma risinājumu portfelī ir elektrotehniskā un elektroautomātikas CAD projektēšanas sistēma PC|SCHEMATIC.

Colla, SIA ir šo produktu un sistēmu pilnvarots izplatītājs. Uzņēmuma speciālisti nodrošina visus nepieciešamos pakalpojumus, kas saistīti ar šo produktu un sistēmu ieviešanu, efektīvu lietošanu, konsultācijām, apmācību (ieskaitot atbilstoši WorldSkills standartiem), postprocesoru izstrādi un produktu tehnisko atbalstu.

Colla, SIA ir privāts uzņēmums, kas dibināts 1992. gadā. Tās dibinātāji ir Valsts uzņēmuma VEFInt vadošie speciālisti. Savukārt, par uzņēmumu VEFint tika pārveidota Rīgas ražošanas apvienības VEF Automatizētās Projektēšanas apakšnodaļa, kuras uzdevums bija nodrošināt datorizēto tehnoloģiju ieviešanu ražošanas un produkcijas izstrādes procesos. Līdz ar to, Colla, SIA ir uzkrājusi pieredzi par datorizēto tehnoloģiju attīstību, kā arī ieviešanu ražošanas un produkcijas izstrādes procesos sākot no pagājušā gadsimta septiņdesmitiem gadiem.

Kopš 2004. gada Colla grupas sastāvā ir arī meitas uzņēmums Baltic PLM Solutions, kurš specializējas darbam tikai ar Siemens programmatūras CAD/CAM/CAE/PLM produktiem un risinājumiem. 2000. gadā Colla, SIA izveidoja populāro PLM nozares žurnālu CAD/CAM/CAE Observer.

Darbs dara darītāju – 2019

 Mastercam uzņēmējdarbības pārskats Baltijas valstīs, Krievijā, Ukrainā un Baltkrievijā

 

  Apkopojot Kompāniju grupas COLLA aktivitātes 2019. gadā uzskatām, ka nepieciešams uzsvērt sekojošo:

  • gada oktobrī ir pagājuši 10 gadi kopš mūsu meitas uzņēmuma ООО “ЦОЛЛА” ar galveno ofisu Maskavā dibināšanas;
  • Ir vērojams jauno klientu skaita pieaugums pēdējos 5 gados. Mastercam jaunu klientu skaits 2015. gadā palielinājās par 29 uzņēmumiem, 2016. – par 37, 2017. – par 34, 2018. – par 46, – vēl par 46;
  • Daudzi ilggadējie Mastercam lietotāji, izmantojot šīs CAM sistēmas plašās iespējas, ir sasnieguši izcilus rezultātus ražošanas kvalitātes paaugstināšanā un savu uzņēmumu produktivitātes palielināšanā;
  • Uzņēmumi, kuri lieto Mastercam novecojušas versijas, mērķtiecīgi cenšas rast iespēju atjaunināt programmu nodrošinājumu un saņemt maksas Tehnisko Atbalstu (Maintenance);
  • Vērojams būtisks ieņēmumu daļas pieaugums no MastercamTehniskā Atbalsta (Maintenance)  pārdošanas, kas liecina par uzņēmēju sapratni, ka viņu speciālistiem ir nepieciešams augsti profesionāls tehniskais atbalsts.
  • Būtisks ir ieņēmumu pieaugums no Mastercam komplektiem, kas paredzēti 5 asu (Mill 3D + Multi axis) apstrādei un sarežģītai Virpošanas-Frēzēšanas (Mill-Turn) apstrādei. Tas nozīme, ka uzņēmumi savās ražotnēs ir sākuši pāriet uz daudz sarežģītākiem CNC darba galdiem,
  • Daudzkārt ir palielinājusies Mastercam klātbūtne un, līdz ar to, izmantošana mācību procesos izglītības iestādēs, par ko liecina daudzie mācību iestāžu pieprasījumi pēc Mastercam Educational Suite (Mastercam programmatūras komplekts mācību iestādēm).
  1. gadā Kompāniju Grupai COLLA ir izdevies sasniegt rekordlielu ieņēmumu pieaugumu – 22%.

Pasaules reitingā, pēc ieņēmumu apjoma no komerciālo licenču un Tehniskā atbalsta pakalpojumu (Maintenance) pārdošanas, COLLA 2019. gadā ieņēma 23. vietu pasaulē un 11. vietu Eiropā starp Mastercam starptautiskajiem izplatītājiem, kuri darbojas ārpus ASV teritorijas.

Mastercam labāko starptautisko izplatītāju, kuri veic piegādi izglītības iestādēm, Top-50 sarakstā Kompāniju grupa COLLA 2019. gadā ir ieņēmusi 7. vietu pasaulē, piekāpjoties tikai Ķīnas, Japānas, Indijas, Kanādas, Korejas un atkal Japānas pārstāvjiem, un 1. vietu Eiropā.

Protams, jāslavē arī mūsu dīleri – darījumu partneri Baltijas valstīs, Baltkrievijā, Ukrainā un Krievijā par viņu ieguldījumu mūsu panākumos pasaules reitingos. Tie, pirmkārt, ir: kompānija “Abplanalp Engineering” – “HAAS” darbagaldu pārdevējs iepriekš minētajās valstīs, un kompānija “DMG MORI Russia”, kura kļuva par Kompāniju grupas COLLA partneri 2015. gada sākumā.

Mūsu panākumi un mūsu darījumu partneru ieguldījums 2019. gadā turpina stiprināt Mastercam sistēmas pozīcijas Baltijas valstu, Krievijas, Ukrainas un Baltkrievijas tirgos. Mastercam masveida iekļaušana universitāšu, koledžu, tehnikumu un tehnisko skolu mācību programmās veido labus priekšnosacījumus šīs populārās CAM-sistēmas panākumiem nākotnē.

Menu